W jaki sposób samorządy gmin mogą oszczędzać prąd, nie wyłączając na noc latarni?

W jaki sposób samorządy gmin mogą oszczędzać prąd, nie wyłączając na noc latarni?
Jak udowadnia przykład gminy Trzebielino, jest niebanalny patent na wypracowanie oszczędności. Tradycyjne latarnie można zamienić na oświetlenie LED. Źródło światła typu LED nie bez przyczyny coraz powszechniej instalowane w polskich mieszkaniach.

oświetlenie uliczne

Autor: manfred majer
Źródło: http://www.flickr.com
AGM Akumulator Pomaga oszczędzać prąd elektryczny, a więc jest równocześnie przyjazne dla środowiska naturalnego i domowego budżetu.

Nie zastanawiaj się: przejdź do serwisu klej do styropianu, by uzyskać dodatkowe info na przedstawiany w wpisie zagadnienie. Czekamy na twoją opinię!

Jak dowodzi przykład gminy Trzebielino, to również rewelacyjny patent na zastąpienie typowych latarni ulicznych. W znacznej części naszych miejscowości i gmin, władze samorządów zmuszani są wyłączać je nocą, by oszczędzać. Gmina Trzebielino wymieniła je na nowoczesne oświetlenie LED. Jak dumnie mówi wójt gminy, drogi i chodniki są oświetlane przez całą noc, a rachunki za energię zredukowały się o 50 proc..

Ta konkretna oszczędność zdecydowanie ułatwia bilansować pieniądze gminy. Gmina Trzebielino jest ewenementem na skalę państwa. Ta mała, zamieszkana przez jedynie 3800 mieszkańców gmina położona w województwie zachodniopomorskim, zdecydowała się na rewolucyjny krok. Tradycyjne latarnie wymieniła na oświetlenie LED uliczne.

Aby uzyskać świeże dane na omawiane zagadnienie sięgnij po źródło – one na pewno również Cię zaabsorbują. Sprawdź to samodzielnie.

Mieszkańcy z dumą wymieniają korzyści tego rozwiązania. Ulice oświetlone są już nie wyłącznie rano i wczesnym wieczorem, a przez całą noc. Wzmacnia to poczucie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. Także prowadzący samochód doceniają innowacyjne wyjście.

Kiedy myślec o oświetleniu ulicznym LED?
Oświetlenie LED uliczne jest naturalniejsze i bardziej jasne niż pochodzące z tradycyjnych latarni, pozwala dokładnie dostrzegać kształty. Bezpośrednio przełożyło się na to na większe bezpieczeństwo kierujących i pieszych. Oświetlenie LED uliczne to alternatywa dla typowych latarni ulicznych, polecane wszystkim miejscowościom i gminom w Polsce. To ekologiczne i innowacyjne rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo wszystkich korzystających z jezdni. Pozwala obniżyć opłaty za energię, jednocześnie nie zmuszając samorządów do wyłączania oświetlenia na noc. Wymiana tradycyjnych latarni na oświetlenie LED to inwestycja przychylna budżetowi, jak i środowisku przyrodniczemu. Inne