W jaki sposób stworzyć mieszkanie, które będzie działało automatycznie? Czy jest to wykonalne?

W jaki sposób stworzyć mieszkanie, które będzie działało automatycznie? Czy jest to wykonalne?
Czy prawdopodobne jest, by nasz dom wykazywał przejawy myślenia? Co trzeba zrobić, by zamontować w domu cały zespół inteligentnych instalacji? Do kogo najlepiej się zwrócić oraz jakiego typu dokumenty trzeba zdobyć? Czy jest to kosztowne? Czy faktycznie można posiadać własny inteligentny pokój? Systemy inteligentne powodują pełną automatyzację przestrzeni mieszkaniowej, i to w wielu wymiarach.

dużo pilotów

Autor: Carlos Castro Ruge
Źródło: http://www.flickr.com
Mogą to być bowiem instalacje grzewcze, inne, służące do chłodzenia i wentylacji, a także sterowanie światłem, bramami czy innymi sprzętami silnikowymi.

Planujesz uzyskać inne dane na ten wątek? Na pewno notka z witryny (http://www.instytutoze.pl/pl/budownictwo-przemyslowe/) także je zawiera, więc kliknij w to miejsce i poznaj je szczegółowo.

Prawdopodobne jest także zarządzanie bezprzewodowymi urządzeniami dzięki bluetooth oraz GSM. Taka automatyzacja może zahaczać praktycznie każdy fragment instalacji elektrycznej. To znaczy, że prostym przyciskiem jesteśmy w stanie wprawić w ruch zraszacze trawników, opuścić rolety antywłamaniowe w oknach czy wyłączyć konkretne urządzenia AGD w domu.

Dzięki temu będziemy w stanie zaoszczędzić dużo energii. W przypadku kosztów grzania jest to mniej więcej 40%, zaś oświetlenia do 15%. Kiedy decydujemy się na tego typu instalacje to tak naprawdę nie ma konieczności, aby starać się o żadne dodatkowe pozwolenia czy dokumenty. Kwestia ta dotyczy tak remontowania naszego lokum, jak i budowy nowego. Wiadomo jednak, iż w przypadku stawiania domu potrzebne jest otrzymanie pozwolenia, które uzupełnione jest o projekt instalacji elektrycznej. Jest on bardzo potrzebny jeśli chodzi i montaż standardowej, oraz inteligentnej instalacji. Gdy stawiamy nowy budynek mamy właściwie dwa wyjścia. Interesujące informacje znajdują się tu: strona internetowa.

Po pierwsze, do podania o wydanie pozwolenia na stawianie domu podpiąć musimy projekt instalacji elektrycznej, a następnie trzeba przygotować projekt inteligentnej instalacji. W drugiej sytuacji do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę musimy dołączyć projekt instalacji, który bierze pod uwagę także inteligentne instalacje. Już podczas projektowania instalacji musimy wziąć pod uwagę miejsce na jeszcze jeden przewód magistralny albo przewód sieci komputerowej. Urządzenia inteligentnej instalacji zasilane są napięciem, które odróżnia się parametrami od napięcia, jakie znajduje się w sieci energetycznej. Najczęściej komunikacja oraz zasilanie takich elementów odbywają się takimi samymi przewodami, dlatego instalację magistrali kładziemy się w pewnej odległości od instalacji elektrycznej.