Wnętrze w stylu nowojorskim – triki i porady

Wnętrze w stylu nowojorskim – triki i porady
Nowojorski styl w polskim mieszkaniu? Chciałbyś mieszkać jak bohaterzy Twoich ukochanych „Przyjaciół”? Czemu nie! Wystarczy tylko, że zastosujesz do swojego mieszkania kilka detali prosto z amerykańskich seriali i filmów. Cyk i gotowe! Już śpieszymy z radą, jak to zrobić!

piękne wnętrze

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Wnętrza urządzone w stylu nowojorskim należą do tych, które są wiecznie na czasie, nie starzeją się niemalże wcale. Aranżacje w stylu nowojorskim to, po pierwsze: nieskomplikowane formy, staranne wykończenia, materiały dobrej jakości i spokojna kolorystyka. Po drugie, ważną wagę tu odgrywają geometryczne, wyraziste wzory na tkaninach, czy meblach. Istotnymi elementami aranżacji wnętrza są wzorzyste tkaniny: wyraziste i ozdobione w geometryczne wzory. Do tego zastosować należy długie kotary, tapicerowane sofy oraz fotele, tapety. Szczególną znaczenie odgrywają dodatki: poduszki, pledy, lampy – każda z tych rzeczy powinna być z nieco innej kolekcji, ale razem powinny dobrze się łączyć. Nietypowość połączeń różnych barw – właśnie to cechuje nowojorski styl.

Brak przepychu to kolejny z wyznaczników tego stylu. Bryły są klasyczne, kanciaste, proste, bez wygięć, elementów dekoracyjnych.

Jeżeli uważasz, że ten wpis jest godny polecenia, to kliknij też ten link – tak samo wartościowe informacje znajdują się w najnowszym wpisie (https://pkrajewski.pl/przemysl/)!

Pomieszczenia urządzone są symetrycznie – jeśli z jednej strony kanapy stawiamy fotel, to również po drugiej stronie się ona znajdzie. Wnętrza urządzone w stylu nowojorskim to duże przestrzenie. Najczęściej takie mieszkania to wielki hall z aneksem kuchennym. Meble, które do pomieszczeń kupujemy powinny być na małych nóżkach, czy to mówimy o fotelu, czy o kanapie, albo komodzie. To, że widzimy podłogę, daje efekt większej przestronności wnętrza.

Kolorystycznie doradzamy postawić na jeden kolor przewodni, dodając do niego inne.

Jeśli rzuciłeś okiem na opublikowane w tym serwisie materiały, to oprócz tego zerknij na opracowanie, które też najprawdopodobniej przykuje Twoją uwagę.

Wzorzyste tkaniny, koce, przykrycia foteli i kanap nadadzą wnętrzu ciepła. Do tego kilka prostych, lekkich dodatków w delikatne geometryczne wzory i grupa sprawdzonych znajomych. Czy to serial, czy to życie?