Wszystko o drzwiach

Wszystko o drzwiach
Drzwi wewnętrzne są istotną częścią każdego mieszkania. Idealnie tłumią dźwięki, strzegą naszej prywatności oraz bronią przed nieproszonymi gośćmi. Mają również atut wizerunkowy – dobrze zharmonizowane dodają wnętrzom urody.

Bogaty wybór drzwi

Drzwi wewnętrzne - sypialnia

Autor: star5112

Istnieje mnóstwo typów drzwi instalowanych w domach oraz mieszkaniach.

Nie wystarcza Ci ten krótki tekst zamieszczony na tej stronie? Nie martw się i sprawdź więcej (http://prokad.com.pl/) tutaj, przeczytasz tam podobne informacje.

Często nabywane są drzwi uchylne. Na rynku występuje bardzo dużo ich różnych modeli. Można spotkać np. drzwi uchylne pełne, przeszklone, całe ze szkła, drewniane, z tworzyw sztucznych. Od klienta zależy także sposób ich otwierania. Można bowiem posiadać drzwi uchylne jednoskrzydłowe, które otwierają się tylko w jedną stronę oraz drzwi uchylne dwuskrzydłowe. Ten typ wymaga nieco więcej miejsca, dlatego, ze otwiera się z obustronnie.

Drzwi wewnętrzne niejedno mają imięDrzwi wewnętrzne można także grupować biorąc za wyznacznik odmianę zakończenia krawędzi. W tym przypadku dzielimy je na przylgowe i bezprzylgowe. Pierwszy model charakteryzuje się tym, iż ma wycięte krawędzie, aby precyzyjnie mieścić się w ościeżnicy. Natomiast drugi typ wtapia się w ościeżnicę, skutkiem tego wycięcia krawędzi są zbędne.

Czy taka publikacja namówiła Cię do wyszukania pokrewnych? Jeżeli tak, to kliknij tu i oprócz tego sprawdź także wypowiedzi na temat (https://www.all-secure.pl/instalacje-systemy-alarmowe.html)!

Tajemniczo brzmiąca ościeżnica to nic innego jak rama w obrębie której umieszczone zostają drzwi. W języku potocznym nazywamy ją futryną.

drzwi

Drzwi wewnętrzne można podzielić jeszcze ze względu na sposób budowy skrzydeł. Wymienia się w tym przypadku drzwi płytowe i płycinowe. jeżeli jako wyznacznik obierzemy zajmowaną powierzchnię drzwi będą dzielić się na: składane (dzielą się na kilka części), harmonijkowe kurczą się w ościeżnicy jak harmonijka) oraz przesuwne (po otwarciu chowają się w ścianie lub nasuwają się na nią).

Drzwi chowane w ścianę
Nie każde lokum posiada taką przestrzeń, aby można było w nim bez ambarasu zamontować drzwi uchylne. W tej sytuacji bezcenne okazują się być systemy przesuwne. Dzięki nim w domu mogą pojawić się drzwi przesuwane, które przy otwieraniu znajdują się wewnątrz ściany albo nakładają się na nią. Systemy przesuwne to znakomity sposób na ocalenie potrzebnego miejsca.