Wygląd umowy określa art. 647 kc

Wygląd umowy określa art. 647 kc
Kiedy inwestor pragnie rozpocząć stawianie własnego budynku, musi mieć pracowników, którzy będą posiadali właściwą wiedzę oraz sprzęty, by dany budynek mógł stanąć w danym miejscu.

Czy wiemy co reguluje umowa na roboty budowlane?

kliknij i dowiedz się więcej

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu

Mimo wszystko zanim ogólnie dojdzie do rozpoczęcia budowy, powinna zostać zawarta umowa na roboty budowlane, w której wyraźnie zapisany będzie inwestor oraz wykonawca, typ budynku który musi zostać zbudowany, a także działka, na której musi być przeprowadzona taka budowa. Co więcej zaznaczane są również daty, gdy będzie można dostać się na plac z urządzeniami i gdy będą kończone poszczególne etapy budowy. Taka umowa zawiera również informacje w jakich transzach i gdy będą wykonywane zapłaty, a kiedy któraś ze stron nie wywiąże się z własnych zobowiązań, to będzie zmuszona liczyć się z negatywnymi konsekwencjami prawnymi. Jedynie obustronne podpisanie takiej umowy pozwala na rozpoczęcie prac budowlanych na danym obszarze.

Trzeba poznać się z art. 647 kc

O tym jak ma wyglądać umowa, która musi być podpisana, żeby można było rozpocząć roboty budowlane, opowiada nam przede wszystkim art. 647 kc, przez to zanim rozpoczniemy przygotowywać taką umowę, warto do niego zajrzeć, a potem wspomóc się przygotowanymi wzorami, które możemy wyszukać w sieci (czytaj więcej). Z powyższego artykułu dowiemy się również, że umowa podpisana między wykonawcą a podwykonawcą jest ważna tylko wówczas, gdy zaakceptuje ją inwestor.

Jeśli zaciekawił Cię taki artykuł, przeczytaj inne wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam, odnajdziesz tu analogiczne informacje.

Co więcej umowę między dwoma podwykonawcami musi zaakceptować nie tylko inwestor, lecz także podstawowy wykonawca. To wszystko mamy szansę znaleźć w kodeksie cywilnym, dlatego przed przejściem do przygotowywania umowy trzeba się z nim dokładnie poznać.

Wszystko powinno okazać się zgodnie z prawem

prawo - książki

Rodzaj zawieranych umów musi być zrobiony odpowiednio z prawem, tak żeby nikt nie mógł ich podważyć. Dlatego zanim przejdziemy do ich przygotowywania, czy dalszego podpisywania, musimy wpierw poznać się z uchwałami prawnymi, gdyż wówczas w razie czego będziemy posiadali możliwość powoływać się na takie umowy przed sądem, kiedy coś nie będzie wykonane idealnie z tym, co było w nich ustalone.