Wykaz popularnych metod finansowania zakupu mieszkania czy lokalu firmowego, jakie zalety będzie miał leasing mieszkań.

Wykaz popularnych metod finansowania zakupu mieszkania czy lokalu firmowego, jakie zalety będzie miał leasing mieszkań.
Pośród klientów najczęściej wybieraną formą finansowania zakupu mieszkań są kredyty. Mają one całkiem spore zalety, chociaż w ostatnim czasie dostępność trochę się zmniejszyła przez zaostrzenie kryteriów udzielania. Tym sposobem można sfinalizować zakup mieszkania lub domu w prawie pełnej kwocie transakcji, pozostałą część należy wyłożyć z własnej kieszeni. W przypadku kredytów hipotecznych normą jest, że właścicielem mieszkania jest osoba która taki kredyt bierze, a na hipotece jest wpisany bank.

jak wygląda leasing na nieruchomość

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

Lokal jest zabezpieczeniem kredytu, więc przez to klienci otrzymują dobre oprocentowanie, znacznie mniejsze niż przy zwykłych kredytach. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem zaczyna się także cieszyć leasing na nieruchomość, w szczególności wśród zakupów firmowych. Na zachodzie za jego pomocą finansowane jest koło połowy wszystkich zakupów, u nas tego typu statystyki wypadają znacznie gorzej, lecz wolno się to zmienia. W wielu przypadkach z leasingu zaczynają także korzystać osoby indywidualne, ponieważ jego koszty są bardzo podobne jak kredytu, a jednak ma kilka ważnych zalet. Pierwszą z nich będzie łatwość uzyskania.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Masz ochotę napisać swoje komentarze o nas (http://www.probudiament.pl/ciecie-zelbetu/)? Będzie to dla nas niezwykle radosne doświadczenie.

W przypadku kredytów niezbędne będzie doniesienie ogromnej ilości dokumentów wiążących się z nieruchomością i zarobkami. W przypadku leasingu nie ma aż tak dużo formalności, dzięki temu, że właścicielem lokalu bez przerwy zostaje leasingodawca, to zupełnie odpada strona związana z nieruchomością. Znacznie łatwiej będzie również jeżeli chodzi o kwestię finansów, tu także nie są wymagane tak rygorystyczne procedury weryfikujące poziom dochodów.

m

Autor: Jakob Montrasio
Źródło: http://www.flickr.com

Przeciętny leasing mieszkań polega na tym, że leasingodawca udostępnia je swoim klientom do użytku w oparciu o podpisaną umowę, a ci w zamian zobowiązują się do regularnego opłacania rat. W przypadku firm dodatkowym usprawnieniem będzie fakt, że przez to mają one dużo prostsze rozliczenia księgowe. Wybierając taki wariant finansowania trzeba tylko mieć świadomość tego, że formalnie jako właściciel lokalu figuruje leasingodawca, tak więc należy tu jednak wybierać rzetelne, sprawdzone firmy. Zobacz: leasing obiektów mieszkalnych.