Wymarzony dom – zakupić wybudowany czy samemu projektować?

Wymarzony dom – zakupić wybudowany czy samemu projektować?
Wielu z nas chce mieć swoje lokum, miejsce które jest tylko nasze, gdzie nie trzeba opłacać bandyckich czynszów za wynajem. Dlatego też staramy się o kredyt hipoteczny i szukamy wymarzonego lokalu. Niektórym jednak życie w kamienicy nie pasuje i stawiają sobie wyzwania – aspirują do posiadania domu na przedmieściach. Daleko od sąsiadów, z dużym ogródkiem, na którym można zasadzić kwiaty czy warzywa, organizować grille w letnie wieczory. Mamy różne alternatywy do wyboru -możemy nabyć już skończony budynek, lub zlecić go do zaprojektowania, od podstaw.

Projekt domu Murena pracowni MTM STYL

O wiele mniej kosztowną i szybszą metodą będzie odszukanie budowli, posiadającego już fundamenty. Wielu ludzi, z wszelkich przyczyn, w trakcie przerywa budowę – rozwód, koniec środków, zmiana planów spowodowana innymi problemami życiowymi. Ty możesz na tym tylko zyskać, gdyż nie będzie niezbędny ci już architekt, kupisz już sporządzony projekt. Zazwyczaj takie domy wystawiane są po znacznie atrakcyjnych cenach, gdyż gospodarze chcą się ich jak najszybciej pozbyć. Nabywając dom w stanie surowym, pozostanie ci już (inne wątki tutaj) tylko go urządzić, lecz pamiętaj, aby uważnie sprawdzić, czy nie zaopatrujesz się w budynek z jakimiś poważnymi ubytkami, gdyż niestety zdarzają się nierzetelni wystawcy.

Dla osób, które same pragną od początku do końca decydować, jak będzie wyglądać ich wyśniony dom, początkowym celem powinna być pracownia projektowa, por.: pracownia projektowa Silesia Katowice. Kiedy już mamy znalezioną działkę budowlaną i spełnione wszelkiego typu formalności, architekt wykona nam szkic, wedle naszego gustu. Trzeba jedynie mieć na uwadze, że im więcej udziwnień i oddaleń od standardów będziemy chcieli wykorzystać, tym więcej będziemy musieli zapłacić.

Zainteresowały Cię informacje zaprezentowane w tym tekście? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://alluxzabudowy.pl/oferta.html) można przejść do bardziej precyzyjnych danych, które ukryliśmy w linku pod spodem.

Jeżeli pragniemy trochę oszczędzić, pracownia projektowa może nam przedstawić któryś ze swoich szablonowych szkiców, a jest w czym wybierać. Jest to opcja perfekcyjna dla osób ekonomicznych, mających sprecyzowanych pomysłów. Dodatkowo do takiego projektu, architekt może nanieść nie wielkie zmiany, bez dodatkowej opłaty.

Sprawdź też:

projektowanie wnętrz

Autor: Andrea Tornabene
Źródło: http://www.flickr.com

Któż by nie pragnął mieszkać w pięknym domu za miastem? Rozkoszować się własnym ogrodem, jeść wiosenne śniadania na świeżym powietrzu? Możemy nabyć już gotowy budynek, który będziemy musieli wykończyć wedle uznania, lub zlecić całkiem nowy projekt. Wybór należy do ciebie.