Z jakiego względu powinniśmy zdecydować się na zbudowanie prywatnej oczyszczalni ścieków przydomowej?

Z jakiego względu powinniśmy zdecydować się na zbudowanie prywatnej oczyszczalni ścieków przydomowej?
Budując własny dom zazwyczaj trzeba podjąć szereg faktycznie bardzo ważnych decyzji, zwłaszcza gdy dom ma w zadowalającym stanie służyć do końca życia. Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które planują zrezygnować z typowego szamba jest własna oczyszczalnia ścieków do domu. Jej montaż cieszy się dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem.

oczyszczanie nieczystości

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego względu w takim razie wskazane jest decydować się na wspomniane rozwiązanie?

Co najważniejsze ze względu na ogromną oszczędność pieniędzy. Nie jest ona widoczna od razu ze względu na fakt, że zamontowanie oczyszczalni jest nieco droższe niż założenie szamba, jednak warto patrzeć przyszłościowo, gdyż już po kilku latach z pewnością okaże się, że oczyszczalnia jest o wiele bardziej opłacalna. Poza tym, na uwadze trzeba mieć też własną wygodę. Szambo ma określoną pojemność, co oznacza, że nieczystości (porównaj Mar Agency) muszą być często wywożone. W przypadku oczyszczalni nie ma takiej potrzeby, co jest nie tylko ogromnym ułatwieniem, ale również oszczędnością.

Warto także pamiętać o tym, że oczyszczalnie takie jak są w pełni bezpieczne dla środowiska przyrodniczego. Wszystkie zanieczyszczenia są odpowiednio rozkładane, z tego powodu na oczyszczalnie powinny decydować się wszystkie osoby, jakim ekologiczne myślenie leży na sercu. Dzisiaj na rynku funkcjonuje sporo firm, które proponują nie tylko możliwość całościowego zaprojektowania oczyszczalni, ale również jej montaż. Podsumowując – zdecydowanie się na domową oczyszczalnię ścieków niesie za sobą same plusy. Oszczędność pieniędzy, wygoda i bezpieczeństwo środowiska naturalnego – to wszystko sprawia, że oczyszczalnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

szambo

Autor: Kai Hendry
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli na danym terenie działa sieć kanalizacyjna, wówczas tak czy siak dom (zobacz domy z gotowych elementów ceny) musi zostać do niej obowiązkowo przyłączony. Oczyszczalnię dobrze jest zacząć budować podczas wiosny albo lata, wtedy bowiem sprzyjają warunki atmosferyczne, a ziemia jest na tyle miękka, że wykonanie wykopu nie stanowi dużego problemu. Co więcej, zaleca się, by budowa wiązała się równolegle z zamieszkaniem w domu, jako że oczyszczalnie, których działanie bazuje na osadzie czynnym, potrzebują stałego dopływu ścieków. Pamiętajmy, że żeby wybudować oczyszczalnię zwykle nie musimy mieć pozwolenia.