Z jakiej przyczyny Warszawa jest przyciągająca

Z jakiej przyczyny Warszawa jest  przyciągająca
Warszawa to jedno z największych miast naszego kraju. Jest z pewnością miastem które jest najchętniej obierane jako miasto docelowe przez ambitnych młodych ludzi. Stolica jest także naturalnym miejscem na siedzibę regionalnych władz globalnych koncernów.

nowe osiedla

Autor: Loozrboy
Źródło: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
Przyczyny takiej sytuacji są zrozumiałe. W przypadku międzynarodowych firm decydujące są dwa ekwiwalentne składniki. Pierwszy – geograficzny. Stolica polski usytuowana jest w centralnym miejscu, na skrzyżowaniu ważkich światowych szlaków kupieckich – identycznie blisko stąd do stolic wschodnich i zachodnich. Poza tym mamy w naszej ojczyźnie dobrze wykształconych ludzi i całkiem niezłą infrastrukturę techniczną jak też sieć dróg – to wszystko sprawia że stolica naszej ojczyzny jest bardzo ciekawym miastem dla inwestorów, również wielkich koncernów międzynarodowych. Siedziby dużych firm potrzebują pracobiorców, a to zachęca młode osoby do poszukiwania możliwości rozwoju własnej kariery.
Rzecz jasna tak znaczna atrakcyjność miejsca powoduje również, że w szybkim tempie rośnie popyt na mieszkania. Dobór punktu zamieszkania jest uzależniony od indywidualnych preferencji – jedni wbijają w przeglądarkę frazę: nowe mieszkania Warszawa Praga – warszawskie apartamenty na Pradze – po czym mogą się radować osobliwym folklorem owej dzielnicy miasta.

Jeśli natomiast nowi obywatele zechcą zainteresować się historią i kulturą tejże dzielnicy, to zanurzą się w nieco romantyczne ballady złodziejskie i tęsknotę za mitycznym honorem złodziejskim. Z kolei dla osób poszukujących okolic ze spokojniejszą historią rekomenduję napisanie w przeglądarkę równie ciekawego adresu kryjącego się za zwrotem: nowe mieszkania(zobacz sufit napinany w salonie) na Grochowie.

Blok mieszkalny

Autor: Dennis Adams
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście w doborze kwatery nie kierujemy się wyłącznie względami sentymentalnymi a bardziej rzeczowymi. Przeważnie o wyborze miejsca (niezależnie od dzielnicy) decyduje odległość do punktu zatrudnienia, bliskość szkoły, przedszkola itp., no i oczywiście łatwość komunikacji, a więc dostępność przystanków autobusowych czy też linii metra. Ważny jest także dostęp do klubów, ośrodków kultury, placów zabaw, ośrodków handlowych. Coraz częściej liczy się także bliskość szlaków rowerowych a także punktów służących rekreacji.