Zastosowanie szklanych tafli w nowoczesnym budownictwie, najczęściej spotykane konstrukcje balustrad szklanych

Zastosowanie szklanych tafli w nowoczesnym budownictwie, najczęściej spotykane konstrukcje balustrad szklanych
Szkło jako materiał budowlany od pewnego czasu jest coraz chętniej stosowane. Wielu ludzi obawia się go, twierdząc że jest łamliwe i kruche. Faktycznie przy oknach czy szybach w drzwiach tak jest, jednak szkło używane w konstrukcjach prezentuje się całkowicie odmiennie.

szkło1

Źródło: flickr.com

Przede wszystkim ma odpowiednią grubość, tu już za każdym razem dobiera się ją do konkretnej sytuacji.

Oczywiście, że w sieci odnajdziesz niebywałe treści.Na omawiany temat też przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź na kolejną stronę (http://www.asmapoland.com/o-firmie/dlaczego-wlasnie-my/)!

Oprócz tego producenci stosują specjalne techniki polepszające jego parametry, przez co jest ono w pełni bezpieczne. Zaliczają się do nich przede wszystkim klejenie i hartowanie. W czasie hartowania szyba wiele razy powiększa swoją wytrzymałość, przez co jest odporna zarówno na obciążenia statyczne, ale też na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia. Z kolei klejone szkło składa się z kilku niezależnych tafli, między jakimi umieszczona jest cienka warstwa wytrzymałej, bezbarwnej folii.

Dzięki wykorzystaniu takiej technologii praktycznie nie ma możliwości rozbicia takiej tafli, bo co najwyżej zniszczeniu ulegnie jedna z warstw, lecz pozostałem będą się trzymać. Jednym z częściej wybieranych konstrukcji z tego właśnie materiału są balustrady szklane. Szkło bardzo dobrze będzie się nadawać do tego zastosowania, nie tylko będzie wystarczająco bezpieczne, lecz również bardzo nowoczesne i eleganckie, trudno więc być zdziwionym, że projektanci i architekci bardzo chętnie korzystają z tego materiału.

http://parcienaszklo.com.pl

Autor: „Parcie na szkło”
Źródło: http://parcienaszklo.com.pl/
Do wykonania projektu i realizacji takiej balustrady ze szkła potrzebne jest odpowiednie doświadczenie, więc dobrze będzie zlecić to jednej z wielu firm, które się zajmują takimi pracami, przede wszystkim istotne jest dobranie odpowiedniego rodzaju szkła do danego projektu. Szklane balustrady mogą być wykonane kilkoma różnymi sposobami, najczęściej wykorzystuje się tafle szkła przykręcane do bocznych ścian schodów, wpuszczane w schody i wpuszczane w słupki. Zależnie od oczekiwań zamawiającego balustrada może mieć poręcz ale można również zostawić samą wygładzoną taflę szkła, w obu takich przypadkach konstrukcja będzie odpowiednio bezpieczna.